ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

powered by Agones.gr - livescore

Τρίτη 31 Ιανουαρίου 2012

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΞΕΤΕΛΕΣΘΗ!!!

Μία αγωνιστική πριν το τέλος της αγωνιστικής περιόδου ο Αχιλλέας Συκεών εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδο του, στην Β΄ Ερασιτεχνική κατηγορία, αφού αύξησε σε οκτώ (8) βαθμούς την διαφορά του, από τον έως προχθές διεκδικητή της τρίτης θέσης ΑΠΟΚ. Οι Μυρμιδόνες με πληθωρική εμφάνιση κέρδισαν εκτός έδρας με σκορ 2-9 τον αδιάφορο βαθμολογικά και με πολλές ελλείψεις  Αίαντα Καρποχωρίου.
Παρόλα αυτά σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να υποβαθμιστεί η αξία της νίκης των Μυρμιδόνων αφού ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ο Αίαντας έδειξε πως δεν θα ηττηθεί εύκολα αφού ήταν κοντά στο σκορ 2-4.  Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η κούραση των γηπεδούχων αλλά και το κρύο έδωσαν την ευκαιρία στους παίχτες του "Βασιλιά των Μυρμιδόνων" να διευρύνουν το τελικό σκορ.
Την τελευταία αγωνιστική ο Αχιλλέας Συκεών υποδέχεται στο Μυρμιδόνιο Στάδιο τον Κεραυνό Σταυρού που επίσης εξασφάλισε την άνοδο του.-