ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

powered by Agones.gr - livescore

Τετάρτη 8 Απριλίου 2009

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΤΟ ΜΠΑΡΑΖ ΜΕ ΤΗΝ Α.Ε.ΛΟΥΤΡΟΥ-ΚΕΔΡΟΥ

Με σκορ 1-1 έληξε ο πρώτος αγώνας μπαράζ της ομάδας μας για την παραμονή στην Β΄ ερασιτεχνική κατηγορία. Ο αγώνας ξεκίνησε με τους Μυρμιδόνες να μπαίνουν στο παιχνίδι επιφυλακτικά, παρόλα αυτά είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου, καθώς έχασαν τρείς κλασικές ευκαιρίες για γκολ, πριν ο αντίπαλος σε μια ανύποπτη φάση γύρω στο 40ο λεπτό, να ανοίξει το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αχιλλέας μπήκε ποιό δυνατά και στο 50ο λεπτό, μετά από εκτέλεση πλαγίου άουτ από τον Βασίλη Στεργιούλη, ο "Λέτο" Θανάσης Τσιώρας με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-1. Η υπεροχή των Μυρμιδόνων ήταν φανερή σε όλο το δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν μετουσιώθηκε σε γκολ. Αντιθέτως οι παίκτες της Α.Ε. Λουτρού-Κέδρου είχαν τον τελευταίο λόγο στο παιχνίδι καθώς στο 94ο λεπτό ύστερα από λάθος τις άμυνας του Αχιλλέα βγήκαν τετ α τετ με τον Μυρμιδόνα Τερματοφύλακα Κώστα Γκουσιάρη, ο οποίος με φανταστική απόκρουση κράτησε ζωντανό τον Αχιλλέα στο κυνήγι της παραμονής. Πολύ καλή απόδοση για τους Μυρμιδόνες είχε ο Αρχηγός Δημήτρης Τσιώρας (το καλύτερο παιχνίδι του φέτος) με τον Θανάση Τσιώρα να ακολουθεί παρά της πολλές κράμπες στην διάρκεια του παιχνιδιού, αν θέλουμε όμως να είμαστε δίκαιοι ο τίτλος του κορυφαίου του παιχνιδιού ανήκει στον Κώστα Γκουσιάρη.-
Η σύνθεση του Αχιλλέα: Γκουσιάρης Κ.- Στεργιούλης Β.- Καλόγηρος Ευθ.(80ο Μακρής Χ.)- Τσιώρας Π. - Τσιώρας Δ.- Ντερβίσι Α.- Ντράχας Ν. (45ο Στεργιούλης Αθ.)- Αργύρης Θ.- Λιάπης Η.- Τσιώρας Αθ. – Λιάπης Ν. -