ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

powered by Agones.gr - livescore

Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2009

ΓΡΑΝΙΤΕΝΙΑ ΑΜΥΝΑ ΚΑΙ 0-1…….!!!

Μετά το σοκ της προηγούμενης αγωνιστικής από την απροσδόκητη ήττα με σκορ 1-2 από την Κυψέλη, ο "Αχιλλέας" κατάφερε να πάρει το τρίποντο στην έδρα του Θεσσαλικού Ματαράγκας. Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι για τους Μυρμιδόνες αφού ο Θεσσαλικός παρά την κακή πορεία έως τώρα, αυτή την χρονική στιγμή βρίσκεται σε φάση ανασύνταξης και μπήκε πολύ δυνατά από την αρχή της αναμέτρησης, πιέζοντας και προσπαθώντας να αντιπαραθέσει την δύναμη στην ποιοτική ανωτερότητα των Μυρμιδόνων. Ο Κώστας Γκούλιος σε μια ανύποπτη στιγμή του δευτέρου ημιχρόνου (60ο λεπτό) με μια εξαιρετικής εμπνεύσεως λόμπα από το κέντρο του γηπέδου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Θεσσαλικού και άνοιξε το σκορ. Στην συνέχεια οι παίκτες του Θεσσαλικού προσπάθησαν να πετύχουν ένα τέρμα αλλά δεν τα κατάφεραν, παρότι είχαν δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή. Αυτή ήταν και η μοναδική ευκαιρία του Θεσσαλικού Ματαράγκας σε όλο το παιχνίδι σε αντίθεση με τους Μυρμιδόνες που έχασαν για άλλη μία αγωνιστική πληθώρα ευκαιριών. Καλή η διαιτησία του κ. Αργυρόπουλου που στέρησε όμως ένα ακόμη γκολ από τους Μυρμιδόνες, όταν σταμάτησε τον Ηλία Παπαβαίτση που βρισκόταν σε προφανή θέση για γκολ, με το πρόσχημα της παροχής πρώτων βοηθειών στον Ντίνο Καρακώστα που όμως είχε σηκωθεί και κατευθυνόταν προς το κέντρο του γηπέδου.
Σύνθεση: Κουτσουμπέης, Τσιώρας Π. Αβραμόπουλος, Τσιώρας Δ. Λιάχανος, Γκούλιος, Παπαβαίτσης Ηλ. Αργύρης (Ντερβίσι), Λιάπης Π. Μυλωνάς (Σκουλαράκος), Καρακώστας (Παπαβασιλείου). Επόμενη αγωνιστική με τον Α.Ο. Φύλλου στο Μυρμιδόνειο.