ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

powered by Agones.gr - livescore

Τετάρτη 3 Φεβρουαρίου 2010

ΗΤΤΑ ΣΤΟΝ ΒΟΥΡΚΟ.........!!!

Με 2-0 ηττήθηκε ο Αχιλλεύς Συκεών από την Μαυραική στο ακατάλληλο για ποδόσφαιρο βοηθητικό γήπεδο των Σοφάδων, αφού το 90% του αγωνιστικού χώρου ήταν καλλυμένο από λάσπη। Κατά την άποψη μας και χωρίς αυτό να αποτελεί δικαιολογία για τους Μυρμιδόνες, δεν μπορεί να διεξάγωνται αγώνες ποδοσφαίρου σ'αυτό το γήπεδο. Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι οι Μυρμιδόνες μπήκαν πολύ δυνατά στον ξεκίνημα του παιχνιδιού με πολύ καλή λειτουργία στο κέντρο του γηπέδου αλλά και σιγουριά στην άμυνα. Η κυριαρχία τους αυτή, πολύ γρήγορα απέδωσε καρπούς αφού δημιουργήθηκαν, αλλά χάθηκαν, τρείς πολύ καλές ευκαιρίες για γκολ. Στο ίδιο χρονικό διάστημα (30ο λεπτό)ο Θοδωρής Αργύρης μετά από πολύ ωραία ενέργεια μπήκε στην περιοχή των Μαυραικών και ανατράπηκε από τον προσωπικό του αντίπαλο. Ο διατητής έδειξε το σημείο του πέναλτι, αλλά ο Ντίνος Μυλωνάς δεν ευστόχησε με την μπάλα να γλείφει το αριστερό κάθετο δοκάρι. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα αντιστράφηκε με την ομάδα της Μαυραικής να ανακτά την πρωτοβουλία των κινήσεων, αφού οι παίχτες του Αχιλλέα δεν μπήκαν με τον ίδιο ρυθμό που είχαν στο πρώτο ημίχρονο.Έτσι στο 65΄ λεπτό η Μαυραική άνοιξε το σκορ μετά από λάθος της άμυνας των Μυρμιδόνων. Στην συνέχεια οι Μυρμιδόνες πίεσαν για την ισοφάριση αφήνοντας κενούς χώρους στα μετόπισθεν με αποτέλεσμα σε μια αντεπίθεση τους οι παίχτες της Μαυραικής να πετύχουν και δεύτερο τέρμα, σκορ με το οποίο τελείωσε ο αγώνας.
Σύνθεση Μυρμιδόνων:Κουτσουμπέης, Παπαβασιλείου, Τσιώρας Π. Τσιώρας Δ. Λιάχανος(60΄Σκουλαράκος), Λιάπης Π. Γκούλιος, Μυλωνάς, Παπαβαίτσης, Αργύρης, Καρακώστας.