ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

powered by Agones.gr - livescore

Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2008

ΙΣΟΠΑΛΟ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΜΕ ΣΩΚΡΑΤΕΣ

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το ντέρμπυ της αγωνιστικής με αντιπάλους τον Αχιλλέα Συκεών και την ομάδα του Σώκρατες. Προηγήθηκε ο Σώκρατες στο 30΄ και ισοφάρισε ο Αχιλλέας 10 λεπτά αργότερα με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Τσιώρας Δ. Στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα οι Μυρμιδόνες είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και έφταναν με ευκολία στην εστία του αντιπάλου. Στο 55΄ο διαιτητής της αναμέτρησης άφησε αναίτια την ομάδα του Αχιλλέα με 10 αφού μοίραζε αφειδώς κίτρινες κάρτες χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Μετά την αποβολή οι Μυρμιδόνες συνέχυσαν την προσπάθεια για το γκολ της νίκης χάνοντας αρκετές ευκαιρίες. Ο Σώκρατες παρά την αριθμητική υπεροχή σε όλο σχεδόν το δεύτερο ημίχρονο απειλούσε κυρίως με τα στημένα (ο Διαιτητής έβαζε το χεράκι του δίνοντας ανύπαρκτα φάουλ) και προσπαθούσε να βγει στην κόντρα χωρίς όμως να καταφέρει κάτι περισσότερο. Ήταν ένα πραγματικό Ντέρμπυ με τις δύο ομάδες να αποδεικνύουν πως δίκαια βρίσκονται ψηλά στην βαθμολογία, στο διάστημα μετά την αποβολή το παιχνίδι είχε μια άγρια ομορφιά αφού στον αγωνιστικό χώρο έπεφταν κορμιά.
Με πολλά λάθη ο διαιτητής της αναμέτρησης που έκοψε φάσεις για γκολ στον Αχιλλέα με τα ανάποδα σφυρίγματα του, ενώ εντύπωση προκάλεσε ο ορισμός παρατηρητή για το παιχνίδι.