ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

powered by Agones.gr - livescore

Τετάρτη 29 Οκτωβρίου 2008

ΠΥΡΡΕΙΟΣ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ

Τεράστιας σημασίας νίκη εκτός έδρας επί της Μαυραικής πέτυχε σήμερα ο Αχιλλέας με σκορ 1-2. Ήταν η συνέχεια του παιχνιδιού που διακόπηκε λόγο βροχής πριν από 10 περίπου ημέρες. Οι Μυρμιδόνες παρατάχθηκαν στο γήπεδο με 11 παίχτες και χωρίς αλλαγές, αφού οι υπόλοιποι δεν μπόρεσαν να εξασφαλίσουν άδεια μεσοβδόμαδα από την δουλειά τους. Το παιχνίδι άρχισε από το 30ο λεπτό με το σκόρ να παραμένει στο 0-0 μέχρι την λήξη του ημιχρόνου. Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Μαυραική άνοιξε το σκορ μετά από λάθος της άμυνας του Αχιλλέα ενώ στο 70ο λεπτό ισοφάρισε για τους Μυρμιδόνες ο "Στέφανος Ντράχας" με ωραία κεφαλιά έξω από την περιοχή και 5 λεπτά αργότερα ο Νίκος Λιάπης έγραψε το 1-2 μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια των Μυρμιδόνων.
Σύνθεση: Θεοδώρου Στ.(55΄ Γκουσιάρης Κ.) Στεγιούλης Αθ. Στεργιούλης Β. Τσιώρας Δ. Λιάχανος Π. Τσιώρας Αθ. "Ντράχας Στ." Ντερβίσι Αλ. Αργύρης Θ. Λιάπης Ν. "Μακρής Χρ."