ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

powered by Agones.gr - livescore

Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2011

ΕΥΚΟΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΣΥΚΕΩΝ...!!!

Με πολύ καλή εμφάνιση ο Αχιλλέας Συκεών κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης στον Πρόδρομο εναντίον του Ασκληπιού, με σκορ 1-7. Οι Μυρμιδόνες ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι και γρήγορα πήραν προβάδισμα στο σκορ με δύο απανωτά γκολ του Βάιου Γιαννάκου, που σήμερα γιόρτασε στο γήπεδο τα 23α γενέθλια του (γεννήθηκε στις 09/10/1988). Χρόνια πολλά Βάιε να τα εκατοστίσεις ...!!!
Στην συνέχεια την σκυτάλη πήρε ο Ανδρέας Παπακωνσταντίνου με άλλα δύο γκολ, λίγο πριν ο Διαιτητής της αναμέτρησης κ. Σπύρος Μπενέκης σφυρίξει την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν σειρά τον γηπεδούχων να σκοράρουν με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ λίγο αργότερα ο Ανδρέας Παπακωνσταντίνου σημείωσε το τρίτο του γκολ στην αναμέτρηση. Παρά το 1-5 οι Μυρμιδόνες συνέχισαν σε υψηλούς ρυθμούς με τον Αρχηγό Δημήτρη Τσιώρα αυτή την φορά, να προσθέτει άλλα δύο γκολ στο ενεργητικό της ομάδας του.
Την επόμενη αγωνιστική (3η) ο Αχιλλέας Συκεών υποδέχεται στο Μυρμιδόνιο Στάδιο, την Μενελαΐδα Λουτροπηγής.-